Şehirler bulundukları coğrafyalarda küresel ağları inşa ederler. Kardeş belediye protokolü kurmak, bölge kalkınması ve işbirliğinin arttırılması açısından anlamlıdır. Uluslararası Kamu Diplomsisi ile İşbirliğinde Olmak, Kültürden ticarete, işbirliğinden tecrübe paylaşımına kadar gücü ikiye katlamak, Uluslararası Kamu Diplomsisi ile İşbirliğinde Olmak, Kardeş belediye protokolü imzalayarak farklı ülkelerdeki, Farklı kentlerin temsilcilerini buluşturmak, İş adamlarını bir araya getirmek ve proje geliştirmeleri için teşvik etmek, Gelişen ticaretle birlikte istihdam yaratmak, Bölgenin gelir düzeyini arttırmak. Uluslararası Kamu Diplomsisi ile İşbirliğinde Olmak, Gönüllü işbirliği projeleri ile ortak bir amaç belirlemek, şehir ve bölge yurt dışı tanıtımı gerçekleştirmek, Çevre kaynaklarının hedefler doğrultusunda kullanımını sağlamak. Uluslararası Kamu Diplomsisi ile İşbirliğinde Olmak, Şehir ekonomisine uygun heyet ziyaretleri gerçekleştirerek fuarlar düzenlemek, Konser, Sergi , Festival gibi kültürel faaliyetler düzenlemek, Kamu diplomasisinin ekonomik altyapısını oluşturmak.
ATiK Tanıtım Videosu
Belediyeler Dostluk Grubu
Pakistan Sailkot Ticaret Odası Başkan Yardımcısı ve Heyeti ATİK Türkiye Başkanı Mehmet Arat’ı ziyaret ettiler.

Pakistan Sailkot Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Sayın Khuram Aslam ve Sailkot Kadın Ticaret Odası Başkanı Dr.Mariam Nouman ile beraber Türkiye ATİK Başkanlığını ziyaret ederek ATİK Türkiye Başkanı Mehmet Arat ile yapılan görüşmede iki kardeş ülke arasında ki ticaretin geliştirilmesi ele alınarak Pakistan ATİK kuruluş çalışmalarının da başlanması konuları görüşüldü. 

Ayrıca ziyarette ATİK Genel Başkanımız Sayın Aziz Şahin beye takdim edilmek üzere Sailkot Ticaret Odasının Plaketini takdim ettiler.

USA ATİK Tanıtım Videosu

Başbakan Erdoğan'ın Polonya temasları paylaşan: asgrouptr
Belediyeler Dostluk Grubu
ABD ATiK Ticaret ve İşbirliği Konseyi internet sitesi ASEL Kurumsal Hizmetler tarafından yapılmıştır.
Copyright © 2015 ASEL A.Ş.